Фото Центру з діагностики

Фото Центру з діагностики

вівторок, 19 квітня 2022 р.

Група 12 Урок виробничого навчання 20.04.2022 Тема МД.-5.1.5. "Здійснення дефектування та діагностики деталей електричного та електронного обладнання автомобіля"

 На сьогоднішньому уроці я хотів би ознайомити вас з методикою проведення діагностування та перевірки працездатності датчика тиску палива, діагностувати несправності в роботі електромагнітних, електрогідравлічних та п'єзофорсунок.

 Функціональне призначення системи подачі палива - забезпечення подачі необхідної кількості палива в двигун на всіх робочих режимах. Двигун обладнаний електронною системою управління з розподіленим уприскуванням палива. В системі розподіленого уприскування функції сумішоутворення і дозування подачі паливоповітряної суміші в циліндри двигуна розділені: повітря подається системою повітроподачі, що складається з дросельного вузла і регулятора холостого ходу, а необхідна в кожен момент роботи двигуна кількість палива впорскується форсунками у впускний колектор. Такий спосіб управління дає можливість забезпечувати оптимальний склад горючої суміші в кожен конкретний момент роботи двигуна, що дозволяє отримати максимальну потужність при мінімально можливій витраті палива і за низької токсичності відпрацьованих газів. Керує системою вприскування палива (а також системою запалювання) електронний блок, що безперервно контролює за допомогою відповідних датчиків навантаження двигуна, швидкість руху автомобіля, тепловий стан двигуна, оптимальність процесу згоряння в циліндрах двигуна.

                                                 

                                                     Система паливоподачі автомобіля

 Роботу системи живлення двигуна автомобіля в динаміці можна поспостерігати на прикладі анімаційного  ролика, в якому докладно показано принцип роботи всіх складових частин двигуна внутрішнього згоряння, зокрема і системи живлення.



   
  Виконавчі пристрої та механізми - важлива і невід'ємна частина системи управління двигуном.
Розглянемо основні з них.
  Форсунка - електромагнітний клапан з нормованою продуктивністю. Служить для вприскування обчисленого для даного режиму руху кількості палива.
  Модуль бензонасоса — елемент системи паливоподачі, забезпечує надлишковий тиск у паливній магістралі. Бензонасос призначений для нагнітання палива в паливну рампу. Тиск в паливній рампі підтримується регулятором тиску. 
  Регулятор тиску палива — елемент системи паливоподачі, що забезпечує сталість тиску палива в подавальній магістралі. В деяких системах регулятор тиску палива поєднаний з бензонасосом.
  Упорскування палива може здійснюватися індивідуально для кожного циліндра. Форсунки, під впливом імпульсів напруги, впорскують паливо дозованими порціями у впускний колектор. Частина палива через регулятор тиску надходить назад у бак, який підтримує постійною різницю тиску на форсунках (зазвичай 300 кПа). Іноді в паливну систему вбудовується демпфер для гасіння небажаних пульсацій тиску.
   
  

Паливна електромагнітна форсунка бензинового двигуна

  Діагностувати несправності системи впорскування автомобіля можна або за допомогою діагностичного сканера або за допомогою мотор-тестера Autoscope IV. Аналізуючи форму осцилограми сигналів блоку управління можна виявити можливі неполадки в його роботі. 
   Оцилограми наведено на рисунках нижче.
Осцилограми напруги сигналів управління 4-циліндрового 4-тактного
 з паралельним вприскуванням палива
 

Осцилограми напруги сигналів управління 4-циліндрового 4-тактного
 з попарно-паралельним вприскуванням палива

  Методика підключення мотор-тестера Autoscope IV, роботи з ним та дослідження осцилограм сигналів з датчиків системи впорскування палива докладно описано в статті на сайті https://injectorservice.com.ua/html/fuel_injection_methods.html

  Методика перевірки та очистки паливних форсунок за допомогою спеціального обладнання докладно описано в статті на сайті https://injectorservice.com.ua/injector_clean.php

 Датчик тиску палива в паливній рампі встановлений безпосередньо на ній і працює за тензометричним принципом. Датчик тиску палива необхідний у системі для точного дозування палива. За сигналом датчика контролер визначає поточне значення тиску палива в паливній рампі і вносить відповідні корекції для оптимального режиму роботи двигуна, економії пального та зменшення шкідливих викидів з двигуна в атмосферу і є визначальним фактором для точного дозування палива. 

Датчик тиску палива 

  Тиск палива, яке подається через форсунки і подається у впускний колектор, повинен бути незмінним незалежно від навантаження. Регулятор, який відповідає за тиск палива автомобіля, повинен правильно розраховувати обсяг вхідного палива в системах з її рециркуляцією. Це дозволяє контролювати тиск бензину всередині паливної рейки, а також тиск всередині впускного колектора. Даний прилад допомагає підтримувати різницю тисків. Він підтримує також і тиск палива на форсунці і повітря у впускному колекторі. 

  Коли даний регулятор виходить з ладу, то мотор автомобіля починає втрачати потужність, а двигун працює нерівномірно. Щоб не допускати подібного, слід регулярно перевіряти регулятор тиску. 

 
Регулятор тиску палива

   В якості наглядного прикладу, перегляньте відеоматеріал з розбирально-складальних робіт і технічного обслуговування двигуна автомобіля Lexus LX570 у виконанні професійного моториста Ярослава, працівника автосервісу. В своєму відео він докладно показує технологію діагностування двигуна автомобіля загалом та діагностування паливної системи зокрема. У відеоролику він демонтує елементи системи живлення двигуна автомобіля і, поступово дефектує всі деталі, проводить чистку паливних форсунок та їх обслуговування. Зверніть увагу на прийоми роботи та інструменти, що використовуються фахівцем.

  
  В якості наглядного прикладу, перегляньте відеоматеріал з діагностування системи паливоподачі на автомобілі Toyota Avensis Verso 2004 у виконанні професійного діагноста Євгена, працівника автосервісу з міста Львова. В своєму відео він докладно показує технологію діагностування двигуна автомобіля загалом та діагностування паливної системи зокрема. І у висновку було знайдено досить "непростий" дефект паливної системи. Зверніть увагу на прийоми роботи, аналітичний склад розуму діагноста та інструменти, що використовуються фахівцем.

    Важливо дотримуватись вимог безпеки праці при виконанні даних робіт, не забувайте про це.

  Після перегляду відео коротенько законспектуйте в зошит послідовність дій фахівця автосервісу. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Група 17 Урок виробничого навчання 22.11.2024 Тема РН1 "Проведення технічного обслуговування автомобілів (простої та середньої складності вузлів і агрегатів)"

            На сьогоднішньому уроці я хотів би ознайомити вас з методикою проведення технічного обслуговування гальмівної системи автомобіл...